Péče o třešňový sad zahájena

V krásné předjarní slunečné sobotní dopoledne 17.3.2012 se v boskovštejnském obecním sadu 80-tiletých třešní sešlo 22 dobrovolníků, aby svůj volný čas věnovali vyčištění sadu od křovin a náletových dřevin. Pracovníci ZO ČSOP Kněžice připravili pro tolik rukou práci den předtím, vyřezali především trnky, hlohy a šípky a ponechali je ležet na místě. Okolo 9 hodiny byl sraz u tvrze ve vsi, dobrovolníci se ale přidávali i během dopoledne přímo na místě. Kromě 4 pracovníků ZO ČSOP Kněžice a jejich příbuzných se zúčastnili především občané Boskovštejna, ale přijeli také pomocníci z Jevišovic, Moravských Budějovic, ze Želetavy či z Brna.

Keře a menší stromy byly vytahány z první poloviny sadu a přichystány pro štěpkovač na několik metrů dlouhou hromadu. Mezitím byly pokáceny dřeviny také v druhé polovině sadu a nejvytrvalejší pomocníci je začali stahovat na ohniště uprostřed sadu. Do 13 hodiny, kdy byla akce ukončena, se podařilo vyčistit i kousek z druhé části sadu. Zbylé dřeviny budou zlikvidovány v průběhu dubna pracovníky ZO ČSOP Kněžice. Bylinné patro bylo vysvobozeno ze zajetí křoví a tak se v sadu snad již letos dočkáme rozkvetlé louky plné motýlů a jiného hmyzu. Sad bude ještě v létě pokosen a stromy budou na podzim odborně ošetřeny. Fotografie z akce najdete v příloze.


Fotogalerie

Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie

Ke stažení

Vyrobilo Vergilio
tel. 564 034 582, 721 321 281